Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Czy Święta Bożego Narodzenia kojarzą się tylko z prezentami w formie materialnej?

Czy można dać komuś coś niematerialnego na Święta? I czy można tym sprawić komuś radość?

Własne przemyślenia na ten temat wśród uczniów SP5 miała wywołać akcja zaproponowana przez pedagoga szkolnego, wychowawców świetlicy i Szkolny Klub PCK oraz Szkolny Klub Wolontariusza. Uczniowie zachęceni zostali do wypisywania własnych pomysłów dotyczących odpowiedzi na pytanie “Co ty niematerialnego możesz dać innym na Święta?”. Tak zadane dzieciom pytanie było również okazją do przeprowadzenia zajęć na temat tego, czym można obdarować innych, czy można komuś coś dać nie tracąc przy tym pieniędzy, co to znaczy dar serca, czy można zrobić komuś prezent wykorzystując tylko swoje dobre intencje i chęć niesienia pomoc.

Pomysły uczniów znalazły się na pięknych choinkach, które w okresie przedświątecznym ozdobiły korytarz szkoły.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...