Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Uczniowie z “Piątki” zostali zaproszeni na jasełka u hrabiny

Uczniowie klas 5a i 3b oraz uczeń z klasy 6b zaprezentowali całej społeczności szkolnej w dniu 19 grudnia br. przedstawienie pt. „Jasełka u hrabiny”. Widowisko można było zobaczyć, dzięki życzliwości ze strony pana dyrektora Dariusza Pilaka, w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Uczniowie pokazali w jasełkowym przedstawieniu przemianę hrabiny, która była samotną i nielubiącą ludzi kobietą, dbającą jedynie o siebie. Przed zbliżającą się wigilią Bożego Narodzenia zjawił się anioł, dzięki któremu hrabina pojęła beznadziejność swojego życia i nastawienia do innych ludzi, stała się z powrotem szczodrą oraz serdeczną osobą. Podczas finału jasełek młodzi aktorzy przekazali wszystkim zgromadzonym przesłanie pełne miłości, radości oraz pokoju.

Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem: p. Lucyny Pawlak, p. Iwony Frydy, p. Wioletty Smaglewskiej, p. Agnieszki Jani i p. Agnieszki Foerster. Oprawę plastyczną przygotowała p. Magdalena Domagała, a nad muzyką czuwała p. Agnieszka Walczak.

Nauczyciele pragną podziękować rodzicom grających uczniów za przygotowanie strojów potrzebnych do przedstawienia. 

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...

www logo ZOBACZ artykuł...