Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która często bywa marnotrawiona.

W klasie 2a już od tygodnia trwały prace w ramach szkolnego projektu pt. „Zróbmy szum wokół wody”. Uczniowie na zajęciach plastycznych ze zgromadzonych w domu materiałów wykonali plakaty pod hasłem „WODA TO ŻYCIE”. Następnie obejrzeli prezentacje i filmy edukacyjne, z których dowiedzieli się skąd czerpiemy wodę pitną i jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Uświadomili sobie jak ważna jest woda dla wszystkich żyjących organizmów i jak wielkim zagrożeniem byłby jej niedostatek. Otrzymali gotowe wskazówki w jaki sposób możemy przyczynić się do jej oszczędzania. Dodatkowo dzieci wykonały doświadczenia, dzięki którym poznały trzy stany skupienia wody i sposoby jej przechodzenia z jednego stanu skupienia w drugi. Był też quiz i łamigłówki związane z tematem.

Pamiętaj, zanim odkręcisz kran pomyśl, że woda to życia dar.      

A gdy woda bez sensu płynie to planeta zginie.

 

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...