Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W drugim semestrze od marca do czerwca br. grupa projektowa z klasy 6a (Maja P, Maja J.-brak Mai na zdjęciu, Natalia G., Dawid W., Dorota M. Alan N., Amelia N., Amelia S.) realizowała comiesięczne zadania w ramach międzynarodowego projektu chorwacko- polskiego "Culture through my eyes".

Dzięki temu uczniowie: poszerzyli swoją wiedzę na temat kultury oraz tradycji Chorwacji, poznali podstawowe słowa po chorwacku, kształcili umiejętność posługiwania się językiem angielskim, rozwinęli swoje umiejętności związane z technologią komputerową.

 

Poniżej prezentujemy krótkie wypowiedzi uczestników projektu, które są podsumowaniem ich działań.

  • Maja P.: Dzięki wymianie naszych prezentacji dowiedziałam się dużo o Chorwacji. Poznałam ciekawe miejsca, np. Dubrownik. Chciałabym odwiedzić niektóre z miejsc, które zostały opisane.
  • Maja J.: Poznałam tradycje i zwyczaje mieszkańców Chorwacji, także twórców kultury (Dusan Vukotic)
  • Natalia G.: Dowiedziałam się, że Chorwacja to ciekawe i pełne uroku państwo. Spodobały mi się miasta: Split, Dubrownik. Dzięki takiej wymianie mobilnej w tym projekcie poznałam kulturę oraz mam teraz nowe przyjaźnie.
  • Dawid W.: Dzięki projektowi dowiedziałem się, że Zagrzeb to ładne i ciekawe miejsce. Spodobała mi się architektura tego miasta. Zaletą projektu było to, że mogliśmy poznać lepiej Chorwację, jej stolicę Zagrzeb oraz kulturę narodu chorwackiego.
  • Dorota M.: Dzięki prezentacjom poznałam wiele ciekawych miejsc w Chorwacji. Spodobały mi się szczególnie Plitvice Lakes. Myślę, że taki projekt to świetna okazja do poznania innej kultury i podszlifowania języka angielskiego.
  • Alan N.: Myślę, że zaletą wymiany jest to, że można się dużo dowiedzieć o danym państwie. Przyswoiłem sobie wiele informacji o Chorwacji, Zagrzebiu, także o twórcy chorwackiej kultury- Dusanie Vukoticu. W Chorwacji, jak wynika z prezentacji, można zobaczyć wiele fantastycznych miejsc.
  • Amelia N.: Dzięki projektowi doskonaliłam swoją umiejętność używania j. angielskiego. Nie zawsze było to łatwe zadanie.
  • Amelia S.: Wymiana mobilna z Chorwatami (np. prezentacje) daje nam korzyści. Doskonalimy wtedy swoje umiejętności związane z technologią. Poszerzamy wiedzę na temat innego kraju, poznajemy nowych ludzi i rozwijamy swoją kreatywność.

W/w uczniowie mają nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym zrealizują kolejny ciekawy projekt i lepiej uda im się poznać uczniów z Zagrzebia poprzez realizację kolejnych działań.