Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Tegoroczne hasło Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata brzmi: „Myślę , więc nie śmiecę”

Miejska Akcja Sprzątania Świata odbywa się na ul. Konopnickiej w Gnieźnie 17 września 2021 r. godz. 16.00 do 18.00. W Akcji Sprzątanie Świata - Polska nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Akcja wywodzi się z Australii kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania portu.

Dbając o nasze wspólne i przyszłych pokoleń zdrowie zachęcam wszystkich do udziału w Akcji Sprzątanie Świata 17września 2021r. w sposób zorganizowany lub indywidualny w najbliższym otoczeniu „NISZCZĄC NATURĘ, NISZCZYMY SIEBIE”.

Nasza szkoła jak co roku bierze udział w tej akcji - członkowie kółka ekologiczno- turystycznego w czwartek 16 września 2021 roku sprzątają najbliższe otoczenie czyli okolice naszej szkoły.