Dnia 21 lutego 2019 r uczniowie kl.1a i 1b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Piekarni Glanc w Witkowie, gdzie miały okazję uczestniczyć w warsztatach ,,Mały Piekarz''.

Dzieci zostały w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z wyposażeniem oraz systemem pracy piekarza, surowcami używanymi do produkcji - zwłaszcza ziarnami.

Następnie własnoręcznie wyrabiały z ciasta bułki o wymyślonym przez siebie kształcie. Po wykonanej pracy dzieła trafiły do pieca.

W czasie wypieku uczniowie zostali poczęstowani pysznymi ciastkami i napojami, a następnie imiennie zapakowane dzieła zabierały z sobą do domu.

Zajęcia skończyły się wręczeniem Dyplomu Małego Piekarza.

To nie był koniec atrakcji. Po super zajęciach w Piekarni Glanc, dzieci udały się z wychowawcami i opiekunami do pobliskiej sali zabaw - Superlandii.

Zmęczone, lecz bardzo zadowolone wróciły szczęśliwie do Gniezna.