2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.

Również nasza szkoła w szczególny sposób postanowiła zaakcentować to święto. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zostali poproszeni o ubranie się w tym dniu na biały kolor – by w ten sposób zaakcentować swój sprzeciw wobec przemocy w każdej formie.

Szkolne korytarze przyozdobione zostały hasłami będącymi antyreklamą przemocy i agresji, propagującymi pokojowe rozwiązywanie konfliktów i sporów.

Przez szkolny radiowęzeł uczennice ze Szkolnego Koła PCK przedstawiły audycję na temat genezy tego dnia. Dodatkowym zadaniem dla każdej klasy było przygotowanie plakatów “STOP PRZEMOCY!”.

Wiemy, że przemoc i agresja powinny być zwalczane każdego dnia a nie tylko „od święta” ale przez obchody tego dnia w naszej szkole chcieliśmy zaakcentować jak ważne jest to zadanie i jak wiele zależy od każdego z nas!