Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian

Mistrz Matematyki


piątek, 21, styczeń 2022
Zachęcamy uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl. Konkurs skierowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny! Do rywalizacji o miano Mistrza Ma...(31)
Czytaj więcej...

„Niezapomniany zryw”


czwartek, 09, grudzień 2021
„Niezapomniany zryw” – w 103. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 szkolny konkurs plastyczny (13.12.2021 – 07.01.2022) dla kl. 4-6: na wykonanie kartki pocztowej – okolicznościowej (format A5), poświęconej rocznicy Powstania (technika dowolna), dla kl. 7-8: na portret bohatera – uczestnika Powstania z Gniezna i okolic (format A4, w pionie, technika – „kolaż”); należy podać nazwisko przedstawionej osoby. Ze w...(211)
Czytaj więcej...

Konkursu "Wielkopolska warta Powstania”


piątek, 03, grudzień 2021
Regulamin konkursu literackiego „Wielkopolska warta Powstania” § 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE Organizatorem konkursu literackiego „Wielkopolska warta Powstania” (zwanego dalej Konkursem) jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości z siedzibą przy ul. Woźnej 12 w Poznaniu, wpisane do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Miasto Poznań pod nr RIK-VI, NIP 778-11-28-909 (zwane dalej Organizatorem). Konkurs jest realizowany pod honorowym patr...(146)
Czytaj więcej...

Konkurs „NIEPODLEGŁA I JEJ OBROŃCY”


wtorek, 26, październik 2021
Konkurs szkolny z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI (11 listopada) pod hasłem: „NIEPODLEGŁA I JEJ OBROŃCY” Celem konkursu jest upamiętnienie polskich bohaterów dążących do tego, by Polska po latach niewoli odzyskała niepodległość, poszerzanie wiedzy o historii państwa polskiego w XX wieku, wzmacnianie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, rozwijanie kreatywności i inspirowanie do samodzielnej pracy twórczej, zachęcenie do poszu...(243)
Czytaj więcej...

Konkursy historyczne w II semestrze – podsumowanie


środa, 23, czerwiec 2021
W mijającym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na pandemię COVID-19, odbyło się mniej konkursów historycznych niż zwykle. Jednak, mimo różnych trudności związanych z zaistniałą sytuacją, znalazło się wąskie grono chętnych uczniów, którzy postanowili wziąć udział w konkursowych zmaganiach. A zmagania te w większości przeprowadzane były w formie zdalnej i przyniosły naszym reprezentantom szeroki wachlarz wyróżnień, począwszy od ocen z his...(378)
Czytaj więcej...

Dzień BLIŹNIĄT


czwartek, 22, kwiecień 2021
W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Bliźniąt obchodzonego dnia 19 maja organizuje konkurs. Zadanie polega na wykonaniu wspólnego zdjęcia ze swoją bratnią duszą. Zdjęcie należy wysłać na adres: lukasz.malczewski@sp5.gniezno.eu(368)
Czytaj więcej...

Konkurs historyczno-plastyczny


wtorek, 16, marzec 2021
Regulamin wewnątrzszkolnego konkursu historyczno – plastycznego „Zapomniani giganci polskiej nauki z przełomu XIX i XX w. i ich osiągnięcia” Konkurs organizowany jest w celu zapoznania uczniów z życiorysami nieznanych polskich naukowców i wynalazców żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w sposób interesujący i ciekawy najważniejszych faktów z życia, a także działalności wybranego naukowca/wynal...(573)
Czytaj więcej...

Konkurs na głowę kozła


czwartek, 04, marzec 2021
Konkurs na głowę kozła rozstrzygnięty W lutym Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie ogłosił karnawałowy konkurs na „Głowę kozła”. Przystąpili do niego uczniowie klasy 3A. Jury ogłosiło werdykt, i tak oto prezentują się wyniki konkursu: II miejsce – Alan Szuba III miejsce – Maksymilian Młodzikowski Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Kubacki, Aleksandra Nitka Zofia Szczepaniak Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! ZOBACZ FOTOGRAFIE(501)
Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY


poniedziałek, 01, marzec 2021
Na konkurs plastyczny, który ogłosiła p. Magdalena Domagała wpłynęło 16 prac. Jury nagrodziło 3 a 4 zostały wyróżnione. Nasi zwycięzcy to: Suman Karimi 6B - 1 miejsce Maciejewski Nikodem 7c - 2 miejsce Nowakowska Amelia 6a - 3 miejsce Wyróżnienia: Kozłowska Weronika 6b Tomczak Amelia 7a Wojdyło Milena 6b Piskorz Maja 6a ZOBACZ PRACE: Wszystkim którzy brali udział w konkursie dziękujemy za pomysłowe prace, a zwycięzcom gratulujemy. Nagrod...(535)
Czytaj więcej...

KONKURS "BÓBR"


czwartek, 08, październik 2020
XIV Konkurs Informatyczny Bóbr Zobacz harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2020(1812)
Czytaj więcej...

Propozycja dla klas 3


środa, 06, maj 2020
Z okazji Tygodnia Bibliotekmamy propozycję dla czytelników z klas 3. Prosimy o nagranie krótkiego (do 3 min.) filmiku, w którym przedstawicie swoją ulubioną książkę i zaproponujecie ją innym dzieciom. Mile widziane przebrania i inne rekwizyty. Niech ograniczy was tylko wasza wyobraźnia. LINKI do filmików zamieszczonych np. na Youtubemożna zamieszczać na PADLECIElub (jeśli ktoś nie umie, proszę wysłać na maila: r.nawro1971@gmail.com) Tydz...(1084)
Czytaj więcej...

Konkurs sportowy


poniedziałek, 27, kwiecień 2020
(820)
Czytaj więcej...

Dzień Ziemi


poniedziałek, 27, kwiecień 2020
W ramach lekcji geografii w Dniu Ziemi chętni uczniowie klasy 5a i 6a mieli wymyślić hasła dotyczące ochrony naszej planety i dopisać argumenty na wybór takiego właśnie hasła. Oto najciekawsze hasła uczniów klasy 5a i 6a + argumenty w ramach obchodów Dnia Ziemi Hasło 1 Chociaż mam niewiele lat, też mogę zadbać o cały świat Argumenty: · Bo idąc na zakupy mogę zamienić folijki i szkodliwe plastiki na papierowe lub wielorazowe torby i szkla...(1046)
Czytaj więcej...

Konkurs - PTAKÓW ŚPIEW


środa, 15, kwiecień 2020
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Kształcenia Słuchu pt. "Ptaków śpiew" 2020 Rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich. Polecam uwadze ten wyjątkowy konkurs. Jest on przeprowadzany metodą zdalną z zastosowaniem platformy moodle w formie wielostopniowego testu odsłuchowego. Dla nauczycieli i dorosłych, dojrzałych osób temat konkursu wydaje się być trudny i skomplikowany, ale jak doświadczeni...(1238)
Czytaj więcej...

SLEEVEFACE


piątek, 20, marzec 2020
Wypełni i odeślij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY -- Zgłoszenie DRUKUJEMY, wypełniamy i zeskanowany (fotka) ODSYŁAMY. Jeśli macie zainstalowany na komputerze Adobe Acrobat Reader (tu można ściągnąć - ), to tam edytujemy klikając po lewej WYPEŁNIJ I PODPISZ. Możemy również EDYTOWAĆ dokument PDF: Najlepiej edytować powyższy PDF tutaj - Tutaj pokazano jak edytować PDF np. na tej stronie - lub też w bardzo łatwy sposób na stronie(989)
Czytaj więcej...

#JaTyOnOff


piątek, 20, marzec 2020
#JaTyOnOff Co dobrego może się zdarzyć, gdy odłożysz telefon? Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku - Zgłoszenie do konkursu - Opis zdjęcia - W tej wyjątkowej sytuacji można zrobić zdjęcie ZGODY i ZGŁOSZENIA i przesłać na adres: agnieszka.walczak@sp5.gniezno.eu Obejrzyj poniższy filmik od 0:11 min. do 0:40 min. SKUP się i policz ile razy zawodnicy w białych koszulkach podali sobie piłkę... Ile podań dostrzegliście? Czy widzieliście coś po...(1070)
Czytaj więcej...

GRY WIELKOFORMATOWE


piątek, 10, styczeń 2020
Konkurs na zagospodarowanie części boiska szkolnego, w ramach projektu SP 5 Gniezno „Tu się uczę, rozwijam, mam czas na zabawę i relaks” z programu Fundacji „Santander”- „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam” Edycja 1/2019. 1. Organizator: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera (koordynacja: pp. Katarzyna Winiarska, Żaneta Piskorz, Renata Nawrocka, Agnieszka Walczak) 2. Uczestnicy: Uczniowie SP 5 z podziałem na kl. 1-4 i 5-8 (pracujący indywid...(1344)
Czytaj więcej...

Konkurs


piątek, 20, grudzień 2019
„Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej. Polacy w Niemczech” 1. Celem Konkursu jest: - wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. - rozwijanie wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, - uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i ró...(1197)
Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny


czwartek, 21, listopad 2019
(1236)
Czytaj więcej...

Konkurs PAPIESKI


czwartek, 17, październik 2019
17 października 2019 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych z okazji XIX Dnia Papieskiego. Organizatorzy wyróżnili prace dwóch uczennic z naszej szkoły:PAULI WIŚNIEWSKIEJ z kl.2b i JULII KOTECKIEJ z kl. 5a. Gratulujemy! ZOBACZ FOTOGRAFIE...(1203)
Czytaj więcej...

XI edycja Woj. Konkursu Wiedzy o Powstaniu...


poniedziałek, 06, maj 2019
23 marca br. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Była to już 11 edycja tego konkursu, w którym od samego początku, corocznie, biorą udział reprezentanci naszej szkoły. Tegoroczny finał miał szczególny wymiar, ponieważ wiązał się z uroczystymi obchodami 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dlatego też całkowita liczb...(1414)
Czytaj więcej...

Konkurs "niepodległościowy"


środa, 19, grudzień 2018
Uczniowie"Piątki" cały czas realizują szkolny projekt niepodległościowy. W jego ramach wzięli udział w sadzeniu "100 drzew na 100- lecie Niepodległości" oraz zmagali się w szkolnym etapie konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(1939)
Czytaj więcej...

XXIII Konkurs Ekologiczny


sobota, 21, kwiecień 2018
Sprawozdanie z XXIII Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego ,,Zmiany klimatu - znam, rozumiem przeciwdziałam" Jak co roku czyli po raz 23 wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym. W tym roku odbył się on pod hasłem ,,Zmiany klimatu - znam, rozumiem przeciwdziałam". Drużyna nasza składała sie z 8 uczniów: Bruch Maja - 4c Piskorz Zuzanna - 4c Nowak Kornelia - 5b Andrzejczak Szymon - 5c Wierzelewski Antoni - 6a Goralczyk Dom...(2265)
Czytaj więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej


czwartek, 19, kwiecień 2018
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 3 We wtorek, 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas trzecich. Reprezentantką naszej „Piąteczki” była Kornelia Kurczoba, uczennica klasy 3 b, która zaprezentowała piosenkę „Jestem Polakiem”. Wszystkie występy uczestników przyjmowano gromkimi brawami. Na konkursie obecne były również koleżanki z klasy, które wspierały Korn...(2617)
Czytaj więcej...

Konkurs o Świętym Wojciechu


czwartek, 12, kwiecień 2018
Uczennice naszej szkoły: Zofia Błaszak i Zuzanna Błaszak, wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Świętym Wojciechu dla klas siódmych. Konkurs odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie. Zosia i Zuzia musiały indywidualnie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę, a następnie wspólnie wykonywały kolejne zadania konkursowe. W wyniku tych zmagań, dziewczyny zajęły I miejsce i zdobyły „Złoty Laur Świętego Wojciecha 2...(2263)
Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny


środa, 11, kwiecień 2018
O G Ł A S Z A M Y szkolny konkurs fotograficzny na temat: "Najpiękniejsze chwile z moją rodziną" Regulamin konkursu 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV – VII 2. Cele konkursu: - podkreślenie znaczenia rodziny w życiu człowieka. - prezentacja i popularyzacja twórczości fotograficznej. - rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych, - doskonalenie umiejętności artystycznych i fotograficznych, - prezentacja fotografii jako formy wyr...(2394)
Czytaj więcej...

Wyniki konkursu fotograficznego


poniedziałek, 09, kwiecień 2018
Damian Dziekan, z kl. 6 a, kolejny raz miał szczęście w konkursie, którego głównym organizatorem było Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Tym razem był to konkurs fotograficzny, dotyczący Miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły i spośród tej trójki to do Damiana los- decyzją jury, się uśmiechnął. Damian zajął III miejsce w kategorii uczniów klas 4-7 szkół podstawowych. Wyniki...(2640)
Czytaj więcej...

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO


wtorek, 13, marzec 2018
Dnia 9 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska i p. M. Majchrzak. Uczestnikami natomiast uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych naszej szkoły. Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał ok. 60 minut. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworzenie im możliwości potwierdzenia posiadanyc...(2418)
Czytaj więcej...

Konkurs "Polacy w Bretanii"


sobota, 27, styczeń 2018
Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Departament Edukacji i Nauki informuje o organizowanym konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Te...(2742)
Czytaj więcej...

Konkurs "O złym KOCURKU"


czwartek, 04, styczeń 2018
Narysuj komiks o Złym Kocurku konkurs biblioteczny dla uczniów szkół podstawowych Zapraszamy dzieci do udziału w Bibliotecznym Konkursie Komiksowym "Narysuj komiks o Złym Kocurku". Seria o Złym Kocurku - kapryśnym bohaterze książek Nicka Bruela jest idealną propozycją dla początkujących czytelników - nieduża dawka zabawnego tekstu przeplatana jest prostymi do odtworzenia rysunkami. Wszystkich wielbicieli kotów, fanów komiksów i czytelnik...(2397)
Czytaj więcej...

KONKURSY HISTORYCZNE


poniedziałek, 04, grudzień 2017
Dwa konkursy o Powstaniu Wielkopolskim Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym, których organizatorem jest IPN Poznań. Uczniowie zainteresowani konkursami proszeni są o zgłaszanie się do p. Katarzyny Winiarskiej, do czwartku 21 grudnia 2017 r. W przypadku konkursu plastycznego prace do piątku 5 stycznia 2018 r., a prace na konkurs fotograficzny do piątku 9 lutego 2018 r. Regulamin konkursu plastycznego „ORŁ...(2356)
Czytaj więcej...

Konkursy fiedlerowskie


wtorek, 21, listopad 2017
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Arkadego Fiedlera dla klas III organizowany przez panie: Ewę Bielanowską, Grażynę Kędzierską i Ewę Makowską I miejsce – Weronika Borucka kl. 3c, II miejsce – Dorota Moczulska kl. 3a, III miejsce – Adam Mielewczyk kl. 3b. Konkurs recytatorski dla klas I – III „Z Arkadym Fiedlerem przez świat” organizowany przez panie: Ewę Jankowską, Iwonę Frydę, Beatę Bobkiewicz: Klasy I: I miejsce – Zofia Huszpaniak kl...(3191)
Czytaj więcej...

Konkurs na portret Fiedlera


piątek, 10, listopad 2017
(2650)
Czytaj więcej...

Konkurs w języku angielskim


piątek, 10, listopad 2017
10 listopada 2017 r. w ramach obchodów 30 rocznicy nadania szkole imienia Arkadego Fiedlera odbył się konkurs na najlepszą prezentację o patronie w języku angielskim. Organizatorkami były nauczycielki j. angielskiego p. Karolina Starczewska i p. Monika Majchrzak. Uczestnikami natomiast byli uczniowie klas 5, 6 i 7. Celem konkursu była popularyzacja twórczości i podróży A. Fiedlera, rozwijanie zainteresowań światem oraz kształtowanie post...(2763)
Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny...


niedziela, 21, maj 2017
„Oaza zieleni w różnych porach roku” Pięcioosobowa grupa projektowa uczniów z klasy 5b: Sara Ayadi, Julia Glinkowska, Oliwia Kozłowska, Julia Siudzińska i Wiktor Śruba pod kierunkiem pp. A. Walczak i K. Winiarskiej, reprezentuje naszą szkołę w wojewódzkim konkursie, którego głównym organizatorem jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu. Celem konkursu jest uświadomienie potrzeby zachowań ekologicznych w oazach zieleni i przekazy...(2734)
Czytaj więcej...

„Piastowskie pary”


piątek, 19, maj 2017
Konkurs plastyczny o tematyce historycznej „Piastowskie pary”. Prawie trzy i pół tysiąca prac wpłynęło na konkurs plastyczny zorganizowany przez Muzeum Historii Polski. Jego celem było zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o władcach polskich. W konkursie wzięła udział młodzież z całej Polski, także uczniowie naszej szkoły, z klas 4-6. Przedmiotem konkursu było wykonanie portretu wybranej pary małżeńskiej z dynastii ...(2540)
Czytaj więcej...

Konkurs „Piastowskie pary”


środa, 29, marzec 2017
Muzeum Historii Polski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Piastowskie pary”. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o pierwszych władcach polskich. Zapraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie; wszystkie najważniejsze informacje znajdują się TUTAJ. Prace uczniów naszej szkoły, razem z dołączoną zgodą rodziców, należy dostarczać do 25 kwietnia br., do p. K. ...(2798)
Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Powst. Wielkop...


wtorek, 21, marzec 2017
Uczniowie z SP5 uczestnikami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919. W dniu 11 marca 2017 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Głównym celem zmagań konkursowych było popularyzowanie wśród uczestników wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Tegoroczna edycja na poziomie szkół podstawowych...(2550)
Czytaj więcej...

KONKURS szkolny j. angielskiego


poniedziałek, 13, marzec 2017
Dnia 10 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska, p. M. Majchrzak, p. M. Krówczyńska. Uczestnikami natomiast uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły. Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał ok. 60 minut.Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworzenie im możliwości potwierdzenia po...(2900)
Czytaj więcej...

KONKURS FILMOWY PO ANGIELSKU


piątek, 27, styczeń 2017
W naszej szkole odbył się kolejny finał Konkursu na najlepszy filmik promujący zdrowe odżywianie w języku angielskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy 5a, którzy indywidualnie lub w grupach nakręcili filmiki, które miały na celu zachęcenie widzów do zdrowego żywienia i ukazujące negatywne skutki spożywania jedzenia typu fast food. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusze według swoich pomysłów, inscenizację i rekwizyty u...(2855)
Czytaj więcej...
Rozmiar czcionki:

Regulamin konkursu literackiego „Wielkopolska warta Powstania”

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem konkursu literackiego „Wielkopolska warta Powstania” (zwanego dalej Konkursem) jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości z siedzibą przy ul. Woźnej 12 w Poznaniu, wpisane do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Miasto Poznań pod nr RIK-VI, NIP 778-11-28-909 (zwane dalej Organizatorem).
 2. Konkurs jest realizowany pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
 3. Partnerami Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości są:Biblioteka Raczyńskich, Prezydent Miasta Gniezna, Prezydent Miasta Konina, Prezydent Miasta Leszna, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Piły.
 4. Organizator przeprowadza Konkurs przy wykorzystaniu swojej strony internetowej www.wmn.poznan.pl oraz mediów społecznościowych dostępnych pod adresem: facebook.com/Wielkopolskie.Muzeum.Niepodleglosci.Poznan (dalej: Facebook) oraz www.instagram.com/wielkopolskie_muzeum_wmn (dalej: Instagram).
 5. Komunikaty oraz informacje dotyczące Konkursu publikowane będą na stronie internetowej Organizatora oraz na fanpage’ach Organizatora w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram.

§ 2 CELE KONKURSU

Konkurs ma na celu:

 1. Rozbudzanie zainteresowania historią regionu.
 2. Aktywizację młodzieży oraz seniorów poprzez zachęcanie do twórczych działań.
 3. Rozwijanie wyobraźni orazskłanianie do refleksji nad przeszłością.
 4. Promocję umiejętności literackich nagrodzonych uczestników poprzez druk ich prac, zamieszczenie ich na stronie internetowej oraz na fanpage’ach Organizatora oraz partnerów Organizatora.

§ 3 ORGANIZACJA I PRZEBIEG KONKURSU

 1. Konkurs „Wielkopolska warta Powstania” polega na indywidualnym rozwinięciu myśli zawartej w konkursowym tytule w formie literackiej. Jej interpretację pozostawiamy uczestnikom, nie narzucając ani nie sugerując żadnego spojrzenia na temat. Zachęcamy do rozważań nad przeszłością i wartością regionu, jego rolą w historii kraju oraz w naszym życiu.
 2. Forma pracy dowolna (np. wiersz, opowiadanie, esej, kartka z pamiętnika, reportaż itp.). Maksymalna objętość pracy to 8 stron A4 maszynopisu.
 3. Prace konkursowe należy zgłaszaćdo 31.12.2021 roku:
 4. drogą elektroniczną – poprzez załączenie pracy do wiadomości mailowej,
  wysłanej na adres
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.wraz ze skanem wypełnionej karty zgłoszenia (preferowany format pdf). Dostarczenie pracy zostanie potwierdzone mailem zwrotnym w przeciągu dwóch dni roboczych;
 5. pocztą tradycyjną na adres (Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, ul. Woźna 12   61 – 777 Poznań) w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Wielkopolska warta Powstania” wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia;
  1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów (studiów licencjackich, magisterskich oraz słuchaczy Kolegiów Pracowników Służb Społecznych) oraz seniorów (osób 60+).
  3. Konkurs będzie rozstrzygnięty w następujących kategoriach:
 6. Kategoria I: Uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych
 7. Kategoria II: Uczniowie szkół ponadpodstawowych
 8. Kategoria III: Studenci
 9. Kategoria IV: Seniorzy
  1. Konkurs ma charakter jednoetapowy.
  2. Uczestnik może przesłać tylko jedną pracę konkursową.
  3. Zgłoszona praca literacka musi być pracą własną uczestnika, wcześniej niepublikowaną i niebiorącą udziału w innych konkursach.
  4. Praca konkursowa powinna mieć tytuł nadany przez autora pracy.
  5. Pracy konkursowej nie należy podpisywać – zostanie jej nadany specjalny numer identyfikacyjny.
  6. Po przesłaniu pracy konkursowej nie można w niej dokonywać zmian.
  7. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora lub współorganizatora, członkowie Komisji konkursowej, a także członkowie ich najbliższej rodziny.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia prac konkursowych, jeśli jego zdaniem naruszają prawa osób trzecich, zasady współżycia społecznego, dobre obyczaje, bądź zawierają materiały chronione prawami wyłącznymi (np. prawami autorskimi) bez zgody uprawnionych, lub są niezgodne z regulaminem.
  9. Organizator nie bierze odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich przez Uczestników. Odpowiedzialność ta spoczywa na Uczestnikach konkursu.
  10. Ocenie nie podlegają prace, do których nie została dołączona poprawnie wypełniona karta zgłoszenia.
  11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 16.02.2022 r., opublikowane na stronie internetowej Organizatora oraz partnerów Organizatora, przez partnerów medialnych Organizatora, na fanpage’ach Organizatora w mediach społecznościowych Facebook i Instagram. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wynikach za pośrednictwem poczty elektronicznej lub
  12. W uzasadnionych przypadkach Organizator może podjąć decyzję o przesunięciu terminu zakończenia naboru prac. Decyzję tę upubliczni na swojej stronie internetowej.
  13. Zapytania dotyczące Konkursu można kierować na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

§ 4 KOMISJA KONKURSOWA I KRYTERIA OCENY PRAC KONKURSOWYCH

 1. Konkurs zostanie rozstrzygnięty przez komisję konkursową (dalej: Komisja) – oceny prac dokona komisja składająca się z pracowników Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości oraz gości zaproszonych przez Organizatora. Imiona i nazwiska członków Komisji zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
 2. Organizator powołuje Przewodniczącego Komisji, który posiada decydujący głos w kwestiach spornych. Przewodniczący powoływany jest przed upłynięciem terminu przesyłania prac.
 3. Komisja dokonuje oceny prac po upłynięciu terminu przesyłania prac.
 4. Werdykt Komisji jest ostateczny i nieodwołalny.
 5. Prace konkursowe będą oceniane ze względu na oryginalne podejście do tematu i walory artystyczne.
 6. Spośród nadesłanych prac, Komisja wybierze trzy w każdej kategorii wiekowej i nagrodzi je. Dopuszczalne jest nagrodzenie dwóch prac ex aequo. Komisja może także przyznać wyróżnienia.

§ 5 ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

 1. Nagrodami w konkursie „Wielkopolska warta Powstania” są:
 • sprzęt elektroniczny o wartości 500 zł (I miejsce), 300 zł (II miejsce) oraz 200 zł (III miejsce)
 • nagrody książkowe
 • wejściówka na wystawę „HistoryLand” na Międzynarodowych Targach Poznańskich
 • indywidualne oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie stałej Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 w Poznaniu
 • upominki od partnerów konkursu
 • pamięć USB
 1. Ogłoszenie listy Zwycięzców nastąpi do 16.02.2022 roku. Zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną.
 2. O miejscu, dacie i godzinie uroczystości wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą e-mail.
 3. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent finansowy.
 4. Kwestie wątpliwe bądź sporne, związane z przebiegiem głosowania lub przyznaniem nagrody specjalnej, ostatecznie rozstrzyga Przewodniczący Komisji.
 5. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji wszystkich nadesłanych prac konkursowych (oraz imienia i nazwiska twórcy, nazwy miejscowości zamieszkania, kategorii wiekowej) drukiem, na stronie internetowej Organizatora lub partnerów oraz na fanpage’ach Organizatora w mediach społecznościowych Facebook i Instagram.

§ 6 PRAWA AUTORSKIE I OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 1. Przystępując do udziału w Konkursie, Uczestnik oświadcza, że jest autorem zgłaszanej pracy i przysługują mu wszelkie prawa, w tym prawa autorskie, do nadesłanej pracy konkursowej.
 2. Uczestnik konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za skutki nieprawdziwości oświadczenia wskazanego w powyższym punkcie.
 3. Do udziału w konkursie niezbędne są następujące dane uczestników: imię, nazwisko, wiek, szkoła/uczelnia (w przypadku uczniów i studentów), adres korespondencyjny, adres e – mail, telefon kontaktowy.
 4. Przy składaniu zgłoszeń osób niepełnoletnich możliwe jest pozyskanie danych osób zgłaszających uczestników — rodziców lub opiekunów. W tym przypadku możliwe jest zbieranie takich danych jak imię i nazwisko, telefon lub e-mail.
 5. Przystępując do udziału w Konkursie każdy Uczestnik udziela Organizatorowi nieodpłatnej, nieograniczonej pod względem terytorialnym i czasowym, bez możliwości jej wypowiedzenia zgodnie z art. 68 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z prawem do jej przenoszenia i udzielania sublicencji, licencji niewyłącznej, obejmującej prawo do wykorzystania Pracy Konkursowej w zakresie rozporządzania i korzystania z niej w pełnym zakresie w całości i we fragmentach, każdorazowo w kontekście ich związku z konkursem na następujących polach eksploatacji:
  1. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, fotograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową.
  2. w zakresie rozpowszechniania utworu – publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
  3. wprowadzanie w całości lub w części, lub czasowe utrwalanie lub zwielokrotnianie pamięci dowolnej ilości komputerów, lub urządzeń posiadających pamięć elektroniczną (np. kart pamięci, pamięć RAM, FLASH) oraz urządzeń korzystających z tzw. pamięci wirtualnej lub udostępnianych zasobów pamięci (tzw. cloudcomputing), włączając w to sporządzanie kopii oraz dowolne korzystanie i rozporządzanie tymi kopiami;
  4. wprowadzanie i udostępnianie, w całości lub w części, w sieci Internet, intranet i innych sieciach komputerowych, przy wykorzystaniu wszelkich form transmisji internetowej (np. webcastingu, simulcastingu, videocastingu),
  5. wprowadzenie i udostępnianie, w całości lub w części, w sieciach telekomunikacyjnych i informatycznych oraz innych formach przekazu danych (np. w formie SMS, MMS, EMS, IVR, WAP), w tym do wprowadzania do dowolnych telekomunikacyjnych urządzeń końcowych,
  6. wykorzystywania (w całości lub w części) we wszelkiego rodzaju prezentacjach, konferencjach prasowych, wydarzeniach wszelkiego typu, w mailingu, w punktach sprzedaży,
  7. wykorzystanie, w całości lub w części, we wszelkiej działalności marketingowej, reklamowej lub promocyjnej (w tym promocji sprzedaży), sponsoringowej w szczególności w charakterze materiału reklamowego, marketingowego lub promocyjnego lub też w charakterze elementu takiego materiału, takich jak ogłoszenia prasowe, reklamy zewnętrzne (w tym citylighty, billboardy), materiały POS, ulotki, plakaty, broszury lub inne gadżety reklamowe, wykorzystywanie w wydawnictwach Organizatora, zarówno w wersji drukowanej jak i elektronicznej, a także w działalności edukacyjnej i szkoleniowej;
  8. publikowanie i zwielokrotnianie w prasie, w tym w formie reklamy prasowej.
  9. Wszystkie przekazane Organizatorowi egzemplarze prac konkursowych stają się jego własnością.
  10. Organizator według własnego uznania może korzystać w Pracy Konkursowej w całości lub z dowolnej jej części. Organizator może podjąć decyzję o niekorzystaniu z Pracy Konkursowej w ogóle.
  11. Warunkiem udziału w Konkursiejest zgoda Uczestnika na opublikowanie imienia, nazwiska Uczestnika, nazwy miejscowości zamieszkania, kategorii wiekowej na stronie internetowej Organizatora oraz fanpage’ach Organizatora w mediach społecznościowych Facebook i Instagram. To samo dotyczy zgody na publikację danych wskazanych w § 5 ust. 6.

§ 7 DANE OSOBOWE

 1. Administratorem danych osobowych jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, p. Ewę Mielcarek, z którą można skontaktować się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod adresem: ul. Woźna 12, 61-777 Poznań
  1. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie zgody uczestnika Konkursu.
  2. Dane osobowe przekazane przez Uczestników będą przetwarzane przez organizatora w celach: zorganizowania i przeprowadzenia Konkursu; udostępnienia informacji o wynikach Konkursu; przyznania i doręczenia nagród oraz dyplomów uczestnictwa; w celu wypełnienia obowiązków podatkowych i rachunkowych; a także w celach marketingowych i archiwalnych (w tym publikacji nadesłanych prac).
   1. Podanie danych osobowych przez uczestnika konkursu jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwia wzięcie udziału w konkursie.
   2. Dane uczestników zbierane są w celu zakwalifikowania do konkursu, przeprowadzenia konkursu zgodnie z regulaminem, przyznania nagród i właściwego udokumentowania przebiegu konkursu. Dane osób zgłaszających zbierane są w celu zakwalifikowania uczestników do konkursu oraz właściwego udokumentowania uczestnictwa w konkursie.
   3. Podstawą przetwarzania danych uczestników jest zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO[1]). Zgodę dziecka potwierdza jego rodzic albo opiekun prawny. Zgoda pełnoletniego uczestnika wyraża się poprzez złożenie zgłoszenia lub pracy konkursowej.
   4. Każdy uczestnik konkursu posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych, do ich poprawiania oraz usunięcia.
    1. Prace Uczestników wraz z dotyczącymi ich dokumentami będą przechowywane w siedzibie Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości jako dokumentacja konkursu. Dane będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wskazanych wyżej celów. Zapis ten nie dotyczy źródeł, w których dane będą podawane do publicznej wiadomości (np. strona internetowa, media społecznościowe).

Administratorem Państwa danych osobowych jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości z siedzibą w Poznaniu przy ul. Woźnej 12, a szczegółowe informacje dotyczące m.in. celu, zakresu, i okresu zbierania, przetwarzania i przechowywania danych osobowych oraz praw jakie z tego tytułu przysługują, dostępne są na stronie internetowej Muzeum: www.wmn.poznan.pl

§ 8 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Treść regulaminu dostępna jest na stronie internetowej Organizatora: .
 2. Informacji związanych z organizacją i przebiegiem konkursu Organizator udziela poprzez adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Organizatorom przysługuje prawo unieważnienia Konkursu bez podania przyczyny oraz niewyłonienia laureatów.
 4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu w trakcie trwania Konkursu z ważnych przyczyn, przy czym zmiany Regulaminu nie mają skutku dla praw nabytych przez Uczestników do dnia zmiany, o ile zmiana mogłaby wpłynąć na ich ograniczenie. Nowy regulamin obowiązuje od momentu opublikowania.
 5. Organizatorom Konkursu przysługuje wyłączne prawo rozstrzygania sporów powstałych w trakcie Konkursu oraz do dokonywania wykładni i interpretacji niniejszego Regulaminu.

Organizator Konkursu

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Załączniki:

Załącznik nr 1: Formularz zgłoszeniowy osoby niepełnoletniej;
Załącznik nr 2: Formularz zgłoszeniowy osoby pełnoletniej.

 

 

 

 

 

 

 

 


[1]Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych iwsprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie oochroniedanych).

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button