Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

Uczniowskie Laboratorium Informatyczne

Nasza szkoła w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” skierowany jest do ponad jedenastu tysięcy uczniów i pięciu tysięcy nauczycieli z sześciuset szkół z całej Wielkopolski. Projekt oferuje szkołom udział w sześciu podprojektach, w których zajęcia realizowane będą metodą projektu, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz technologii informacyjno - komunikacyjnych TIK. 

Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – zajęcia ukierunkowane na rozwój myślenia krytycznego i kompetencji cyfrowych, skierowane do uczniów w każdym wieku. Podczas warsztatów uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu programowania i robotyki. 

Liczymy na to, że udział w projekcie umożliwi zaoferowanie naszym uczniom całego wachlarza ciekawych zajęć edukacyjnych, pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć ich kompetencje cyfrowe, zapewnić najwyższy standard wyposażenia szkoły w nowoczesne środki dydaktyczne oraz utrzymać pozycję lidera w tej dziedzinie.

 Tematy do realizacji:

tematy

l
N A S Z E    D Z I A Ł A N I A  >>>

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Projekt ULI

Internet - nasz świat realny


środa, 16, styczeń 2019
Definicja NETYKIETY Narzędzia do tworzenia map myśli online Nowe przepisy prawa polskiego – rozporządzenie RODO Dobre i złe strony internetu Zadanie do realizacji: przygotowanie infografiki i wydrukowanie:Netykiety w formacie A3 oraz udostępnienie jej w wielu miejscach w szkole, a także wspecjalnej zakładce serwisu internetowego szkoły. Nasze prace: Zuzanna Błaszak klasa 8a(8)
Czytaj więcej...

Kto drogi prostuje...


piątek, 04, styczeń 2019
Kto drogi prostuje, ten w domu nocuje Podzielić dzieci na zespoły dwuosobowe. Każdy z nich otrzymuje zestaw – grę ScottieGo! Wprowadzamy uczniów w tajniki gry, prezentując dodatkowo filmik (mogą go wcześniej obejrzeć w domu): Uczniowie oswajają się z nową grą, jej zasadami i sposobem grania. Następnie stawiamy przed uczniami zadanie znalezienia najkrótszej drogi: zaprojektowania tras...(24)
Czytaj więcej...

Zostań Spielbergiem


środa, 19, grudzień 2018
Efektem pracy ma być film – nie powinien trwać dłużej 2-3 minuty. Dowolność wyboru tematów, ale dbamy o to, aby były konkretne i nie za szerokie. JAK NAGRAĆ FILM NA YOUTUBE? Jak powstają filmy? Uczniowie na początku pracują nad scenariuszem. Wymyślają tematykę i przebieg filmu scena po scenie. Zapisują opisy poszczególnych scen w edytorze tekstu jako osobny plik lub na kartce. Po stw...(26)
Czytaj więcej...

Robimy gazetkę szkolną (ULI)


środa, 31, październik 2018
Uczniowie zapoznają się z filmem instruktażowym o tworzeniu gazetki szkolnej: Każdy z zespołów ma za zadanie stworzenie 2-4-stronicowej gazetki. Uczniowie szukają inspiracji odnośnie takich gazetek w Internecie. Wybierają tytuł i wiodącą tematykę gazetki. Ważne, aby była dostosowana do wieku i zainteresowań rówieśników. Uczniowie poznają zasady tworzenia informacji prasowych, np. htt...(191)
Czytaj więcej...

Szkolenie w Tarnowie Podgórnym


czwartek, 25, październik 2018
SZKOLENIE dla nauczycieli odbyło się 18-19.10 2018 r. oraz 25.10.2018 r. Tematyka Tworzenie autorskich materiałów Odwrócona klasa(99)
Czytaj więcej...